O Instytucie/ Kontakt
Kontakt:
Adam Fularz, research fellow,
Instytut Ekonomiczny Warszawa,
ul. Gwiaździsta 13/157,
tel. 0604 44 36 23
Adam Fularz, z rocznika 1979, jest postacią, która wyróżnia się wszechstronnością swoich zainteresowań i działalności, łącząc w sobie pasję do edukacji, mediów, nowych technologii, a także kultury fizycznej i sztuki. Urodzony i mieszkający w Zielonej Górze, Adam pokazał swoje zaangażowanie w edukację już od młodych lat, prowadząc już jako uczeń samodzielne lekcje w Gimnasium Neuzelle (było to normaną częścią kształcenia w tym gimnazjum), a później dzieląc się wiedzą ze studentami jako ćwiczeniowiec na Uniwersytecie w Leeds.
Edukacyjnie ugruntowany na Europejskim Uniwersytecie Viadrina oraz Uniwersytecie w Leeds, skupił się na naukach zarządzania i ekonomii, co zapoczątkowało jego długofalowe zainteresowanie wpływem mediów na społeczeństwo. Jego kariera zawodowa jest równie imponująca, obejmując zarówno prowadzenie własnej firmy tworzącej witryny internetowe, jak i zarządzanie ponad 120 lokalnymi tytułami prasowymi i serwisami informacyjnymi.
Adam Fularz nie ogranicza się tylko do świata cyfrowego; jego pasja do capoeira angola oraz aktywności na skateparku pokazuje, że równie ważne jest dla niego ciało i duch. Swoją obecność w świecie sportu i rekreacji postrzega jako sposób na budowanie społeczności i uczenie się od innych, niezależnie od wieku.
Jako Prezes Zarządu wydawnictwa Wieczorna.pl sp z o.o., Adam przynosi ze sobą wizję transformacji mediów w Polsce, inspirowaną doświadczeniem międzynarodowym i lokalnym zaangażowaniem. Jego inicjatywa stworzenia "World Service" odzwierciedla ambicje na skalę globalną, mając na celu stworzenie komercyjnej i samofinansującej się platformy medialnej, która promowałaby Polskę i jej kulturę na świecie, od anglojęzycznych kanałów newsowych po specjalistyczne stacje w różnych językach.
Na podstawie doświadczeń zawodowych i osobistych, Adam Fularz jawi się jako dynamiczny lider, gotowy na wyzwania współczesnego świata mediów. Jego życiorys jest świadectwem kreatywności, wytrwałości i zdolności do przekraczania tradycyjnych granic, innowacyjności i świeżego spojrzenia na przyszłość mediów w Polsce.